ENG

Ürünler » Canon 10x42L IS WP

Canon 10x42L IS WP

Dürbünler için profesyonel lens kalitesi. Sağlam ve su geçirmez muhafazayla Canon`un en kaliteli L serisi lenslerini saran 10x42L IS WP dürbünler, benzersiz netlik ve sabitlenmiş alan kapsama performansı sağlar.

Bröşür Sürücüsü

Profesyonel güç

10x42L IS WP dürbünler; saygın L serisi kırmızı halkasının kullanıldığı ilk dürbün modelidir. Bu kırmızı halka, şimdiye kadar Canon`un hassas optik tasarım ve üretimdeki mirasının zirvesi olan Canon`un en profesyonel fotoğraf makinesi lensleri için kullanılan bir işarettir.Optik performans standartlarını yükselten bu dürbünler, her iki tarafında da 2 adet Ultra Düşük Yayılma (UD) camlı lens bileşenlerine sahiptir. Canon tarafından geliştirilen bu bileşenler, daha düşük kaliteli dürbünleri etkileyen, gökkuşağına benzeyen bir bozulma olan kromatik sapmayı ortadan kaldırmada etkilidir. Sonuç olarak ortaya süper parlak, yüksek kontrastlı, 10x büyütülmüş görüntüleme netliği çıkar.

Tüm hava koşullarında elverişli

En sert açık hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanan 10x42L IS WP dürbünler, tamamen su geçirmez özelliktedir. Dürbünlerin tasarımı, tüm maceralarınızda size eşlik etmesini sağlayan, ıslak koşullar için üstün, kavraması kolay ve sağlam bir kauçuk kaplama içerir.

Hassas optik

Tüm lens bileşeni yüzeyleri, Canon`un Süper Tayf kaplamalarıyla kaplanmıştır. Bu kaplama, "gölgelenmeye" (ikincil görüntüler) ve "parlamaya" (düşük kontrastlı yıkanmış görüntüler) neden olan, istenmeyen dahili yansımaları ortadan kaldırarak doğru renk dengesine sahip canlı ve yüksek kontrastlı görüntüler sağlar. 4,2 mm gibi olağanüstü geniş çıkış açıklığı, düşük ışık koşullarında bile parlak görüş alanı sağlar.

Sabit kalın

10x42L IS WP dürbünlerde araçta veya vapurda hareket halindeyken elde görüntülemeden kaynaklanan titreşimleri ortadan kaldırmak için Canon`un Değişken Açılı Prizma (VAP) Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi bulunur. Küçük jiroskoplar en hafif hareketleri bile algılarken mikroişlemci de gelen ışığın kırılma açısını düzeltmek için tasarlanmış özel bir prizmayı kontrol eder.

Buğu önleyici

Tüm dış yüzeyler, dahili lenste nemin girmesinden kaynaklanan buğulanmayı önlemek için özel bir metalik kaplamayla kaplanmıştır. Bu kaplama, dış muhafazadan içeri sızan su moleküllerini engellemek için özel O halkalar ve su geçirmez yapışkan maddelerden oluşur.

Rahatlık

10x42L IS WP dürbünlerin her özelliği, görüntüleme konforu için tasarlanmıştır. 65°`lik geniş görüş açısı kadraja giren görüntü miktarını arttırırken 16 mm`lik Uzun Dürbün-Göz Mesafesi ise numaralı gözlük kullanıcılarını etkileyebilecek vinyet etkisini (veya "tünel efekti") en aza indirir. Düzeltme kilidi, istenmeyen diyoptrik düzeltme hatalarını önler ve büyük vizör lastikleri de özelleştirilmiş ayar için döndürülebilir.

Büyütme (x) : 10x
Hedef Çap (mm) : 42 mm
Çıkış Açıklığı (mm) : 4,2 mm
Gerçek Görüş Alanı : 6,5º
Görünen Görüş Alanı : 65º
1000 m`de Görüş Alanı : 114 m
En Kısa Odaklama Mesafesi (m) : 2.5
Dürbün-Göz Mesafesi (mm) : 16
Göz Genişliği Ayarı : 57 - 75 mm
Prizma : Porro Prism II
Görüntü Sabitleyici : Var
Alan Düzleştirici Lens : İkili Alan Düzleştirici
UD Lens : Evet (2)
Güç Kaynağı - İki adet AA boyutunda pil : Var
Kauçuk Kaplama : Var
Su Geçirmezlik : Evet (JIS sınıf 7)
Süper Tayf Çoklu Kaplama : Var
Ağırlık (pilsiz) : 1030 g
Genişlik (mm) : 137
Yükseklik (mm) : 85.4
Derinlik (mm) : 175.8