ENG

Ürünler » Canon 12x36 IS II

Canon 12x36 IS II

Bu 12x36 IS II dürbünler, şaşırtıcı derecede kompakt tasarımı ve düşük ağırlıkları sayesinde muhteşem bir güce sahiptir. Uzaktaki nesneler, yoğun ve net bir şekilde kadraja girer. Görüntü Sabitleme özelliği sayesinde görüntü sarsıntısı ortadan kalkar, nesneler düzgün ve sabit görünür.

Bröşür Sürücüsü

Küçük Santral

Canon`un 12x36 Dürbünlerinde sizi ilk şaşırtan şey, gücün bu kompakt hassas optik çiftine sıkıştırılma şeklidir. Uzaktaki ve hemen hemen hiç görünmeyen nesneler, yoğun ve net bir şekilde kadraja girer.

Şık tasarım

Doğa severler, kuşları ve diğer vahşi canlıları ürkütmeyen düşük yansıtmalı dış yüzeye ve parlama düzeyi düşük ön kapaklara bayılacak. Dürbünün üst ve orta kısmındaki büyük IS düğmesi, güvenilir şekilde kusursuz hareket sağlayan büyük odaklama düğmesi gibi sağ veya sol elle kolayca erişilebilir. Tüm objektif lens donanımlarının üzerini kaplayan dayanıklı ve büyük kauçuk, darbelere karşı dayanıklılık sağlar. Göz merceğinde rahat ve kolay görüntüleme için büyük vizör lastikleri bulunur.

Hassas Optik

Bu dürbün, yüksek çözünürlük ve parlak görüntüler sağlama konusundaki hassas optik ve lens geliştirme deneyimiyle üretilmiştir. Canon`un Süper Tayf lens kaplamaları, doğru renk dengesine sahip canlı ve yüksek kontrastlı görüntüler sunarak "parlamaya" ve görüntü "temizlemeye" neden olan istenmeyen iç yansımaları ortadan kaldırır.

Sabitleme etkisi

Canon`un bu dürbün modelinde sizi şaşırtan ikinci şey ise nesnelerin böylesine sabit görünmesi olacaktır. Canon`un Görüntü Sabitleme (IS) teknolojisi, öylesine etkilidir ki dürbününüz sizde sağlam bir desteğe sabitlenmiş hissi uyandırır. Saniyenin binde ikisi gibi kısa bir sürede optik ekseni titreşimlerden kurtaran IS mekanizması, gelen ışık yolunu kesinlikle doğru miktarda düzeltmek için harekete geçerek el titremesi gibi durumları etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve sabit bir görüntü sunar. Dürbününüzü hareketli bir araçtan görüntülemek için bile kullanabilirsiniz. Süper etkili IS sistemi, size tek bir pil setiyle 4 saat kesintisiz kullanım olanağı sunar.

Geniş görüş, düz alan

60º`lik görünen görüş alanı sunmayı başaran Canon, kullanıcılarının görüntülenen nesnelerden daha fazlasını görmelerini sağlar. Canon`un İkili Alan Düzleştirici lensleri; güzel, düz ve bozulma içermeyen görüntüler sunar. Dürbün ile göz arasındaki mesafenin uzun olması, göz merceği lensinden 14,5 mm`ye kadar tüm görüş alanını görmelerini sağlar; güneş gözlüğü ve numaralı gözlük kullananlar için idealdir.

Büyütme (x) : 12
Hedef Çap (mm) : 36
Çıkış Açıklığı (mm) : 3.0
Gerçek Görüş Alanı :
Görünen Görüş Alanı : 60°
1000 m`de Görüş Alanı : 87,5 m
En Kısa Odaklama Mesafesi (m) : 6
Dürbün-Göz Mesafesi (mm) : 14.5
Göz Genişliği Ayarı : 55 - 75 mm
Prizma : Porro Prism II
Görüntü Sabitleyici : Var
Alan Düzleştirici Lens : İkili Alan Düzleştirici
UD Lens : Yok
Güç Kaynağı - İki adet AA boyutunda pil : Var
Kauçuk Kaplama : Var
Su Geçirmezlik : Yok
Süper Tayf Çoklu Kaplama : Var
Ağırlık (pilsiz) : 660 g
Genişlik (mm) : 127
Yükseklik (mm) : 70
Derinlik (mm) : 174