ENG

Ürünler » Canon EF 100mm f/2 USM

Canon EF 100mm f/2 USM

Portrelerinizin diğerlerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan, uzman düzeyde lens. Geniş diyafram açıklığına sahip olan EF 100 mm f/2 USM, portreler için ideal olan bir kısa telefoto lenstir. Lens yüz özelliklerini sıkıştırır ve bulanık arka planda nesnenin ön plana çıkmasını sağlar.

Bröşür Sürücüsü

 

Uzun odak uzaklığı ve kompakt boyut

EF 100 mm f/2 USM geniş bir maksimum diyafram açıklığına sahip olmasına rağmen göreli olarak kompakttır. 100 mm odak uzaklığı fotoğrafçıların nesnelerle aralarına rahat bir çalışma mesafesi koymasını ve perspektifi sıkıştırmasını sağlar. Aralık boyunca tüm diyafram açıklıklarında keskin ve canlı resimler elde edilir.

Kusursuz arka plan bulanıklığı

Diyafram açıklığı hemen hemen dairesel olan diyafram, odak yapılmayan yerlere daha yumuşak ve eşit bir his kazandırır. Kusursuz bulanıklaştırılmış arka planın önündeki keskin nesneler ön plana çıkar.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Geniş f/2 diyafram açıklığı

Geniş f/2 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıkta yapılan çekimler için flaşa gerek bırakmayan inanılmaz bir hız sağlar. Ayrıca, bu kadar geniş diyafram açıklıklarında çekim yapmak arka planı odak dışına iterek nesnenin ön plana çıkmasını sağlar.

Ultrasonik odaklama

Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

E-TTL II flaş ölçümü ile entegrasyon

Lens mesafe bilgisini uyumlu EOS fotoğraf makinesinin E-TTL II flaş sistemine ileterek optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlar."

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 20°, 14°, 24°
Lens yapısı (eleman/grup) : 8/6
Grup yaprağı sayısı : 8
Minimum diyafram açıklığı : 22
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0.9
Maksimum büyütme (x) : 0.14
AF aktüatörü : USM¹
Filtre çapı (mm) : 58
Maks. çap x uzunluk (mm) : 75 x 73,5
Ağırlık (g) : 460
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.27 - 0.13
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 0.42 - 0.28
Lens Kapağı : E-58U / E-58II
Lens siperliği : ET-65III
Yumuşak kılıf : ES-C13/LP1014