ENG

Ürünler » Canon EF 135mm f/2L USM

Canon EF 135mm f/2L USM

Geniş diyafram açıklığına sahip, hızlı odaklanan profesyonel telefoto lens. EF 135 mm f/2 L USM hızlı, hafif, yüksek kaliteli bir telefoto lenstir. Düşük ışık koşullarında salon sporları ve portre fotoğrafçılığı çekimi yapmak için ideal araçtır.

Bröşür Sürücüsü

 

Keskin, hızlı ve hafif

Lensin geniş maksimum diyafram açıklığı fotoğrafçıların düşük ışıkta bile göreli olarak yüksek enstantane hızlarında çekim yapmasını sağlar. Bu özelliği EF 135 mm f/2,0L USM`yi salon sporlarını çekmek için ideal optik seçenek haline getirir. Yalnızca 750 g ağırlığında olan bu lens, üst düzey özellikleri düşünüldüğünde hafif ve kompakttır.

Geniş f/2 diyafram açıklığı

Geniş f/2 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimler için flaşa gerek bırakmayan inanılmaz bir hız sağlar. Geniş diyafram açıklığı ayrıca alan derinliği üzerinde kontrol sağlar.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Aksesuarlar

Lensle birlikte bir lens siperliği ve yumuşak kılıf verilir.

L serisi kalitesi

L serisi, Canon`un özenle tasarlanan EF optiklerinin en iyisini temsil eden, en üst profesyonel lens grubudur. L serisi lensler, üstün performansla eşsiz kullanımı birleştirmektedir ve toz ve neme karşı dayanıklıdır.

Ultrasonik odaklama

Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

E-TTL II flaş ölçümü ile entegrasyon

Lens mesafe bilgisini uyumlu EOS fotoğraf makinesinin E-TTL II flaş sistemine ileterek optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlar.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 15°, 10°, 18°
Lens yapısı (eleman/grup) : 10/8
Grup yaprağı sayısı : 8
Minimum diyafram açıklığı : 32
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0.9
Maksimum büyütme (x) : 0.19
AF aktüatörü : USM¹
Filtre çapı (mm) : 72
Maks. çap x uzunluk (mm) : 82,5 x 112
Ağırlık (g) : 750
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.29 - 0.09
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 0.41 - 0.20
Lens Kapağı : E-72U / E-72II
Lens siperliği : ET-78II
Sert muhafaza : LH-D16II
Yumuşak kılıf : LP1219