ENG

Ürünler » Canon EF 14mm f/2.8L II USM

Canon EF 14mm f/2.8L II USM

Aşırı geniş açılı lens, profesyoneller içindir. Titiz profesyonellerin aşırı geniş açılı lensi olan EF 14mm f/2,8L II USM`de, üstün resim kalitesi sağlayan UD ve küresel olmayan elemanlar kullanılmıştır. Maksimum f/2,8`lik diyafram, düşük aydınlatma koşullarında harika performans sağlar.

Bröşür Sürücüsü

Özel bir perspektif

Nefes kesici 114° görüş alanı sağlayan EF 14mm f/2,8L II USM, insan perspektifinin ötesine geçer. Küçük iç mekanları, yakın mesafedeki iri hedefleri veya dramatik manzara görüntülerini fotoğraflamak için ideal olan bu son derece ifadeli lens, yakındaki hedeflerle arka plan arkasında güçlü bir ayrılık duygusu yaratmakta da kullanılabilir.

Büyük, f/2,8`lik diyafram açıklığı

Maksimum f/2,8`lik diyafram açıklığı, düşük aydınlatma koşullarında flaşsız, hızlı çekim olanağının yanı sıra, iyi bir alan derinliği kontrolü sağlar.

Manuel geçersiz kılma seçenekli halka USM otomatik odaklama

Canon`ın halka USM otomatik odaklama sisteminde, mükemmel bir çevirme direnciyle, hızlı, hassas ve tamamen sessiz çalışan ultrasonik frekans titreşimi kullanılmıştır. Otomatik odaklama sırasında dönmeyen büyük bir halka aracılığıyla yapılan tam zamanlı manuel odaklama, fotoğrafçıların bir çekimin ince ayarını yapmaya hemen başlayabilmesini sağlar.

Dairesel diyafram

Dairesel diyafram açıklığı, düzgün bir arka plan bulanıklığı sağlar; açık diyafram aralığında hedefleri ayrıştırmak veya etkileyici portreler çekmek için idealdir.

L serisi yapı

Tüm L serisi lensler gibi EF 14mm f/2,8L II USM`de de hassas optikle üstün kalite, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı bir araya getirilmiştir. Toz ve nem geçirmezlik elemanları, sert hava şartlarında bile güçlü bir koruma sağlar.

Küresel olmayan elemanlar ve UD elemanları

Optimum görsel performans için, lenste iki tipte özel eleman bir araya getirilmiştir: küresel sapmaları düzeltmek için küresel olmayan elemanlar ve ikincil kromatik sapmaları gidermek için Super UD (ultra düşük dağılmalı) elemanlar. Sonuçta, kadrajın en kenarına kadar, net, yüksek kontrastlı ve deforme olmamış resim elde edilir.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesini ve yüksek kontrastı sağlamanın yanı sıra, dahili lens elemanlarından veya dijital kamera sensörlerinden yansıyabilecek ışığı emerek, mercek parlamasını ve ışık lekelerini ortadan kaldırır.

Aksesuarlar

EF 14mm f/2,8L II USM, ön lens elemanını korumak, kontrastı artırmak ve vinyetlenmeyi önlemek için, entegre bir taçyaprak siperlik içerir. Lens kapağı ve yumuşak kılıf birlikte verilir.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 81º, 
104º,
114º
Lens yapısı (eleman/grup) : 14/11
Grup yaprağı sayısı : 6
Minimum diyafram açıklığı : 22
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0,2
Maksimum büyütme (x) : 0,15
Mesafe bilgileri : Evet
Görüntü sabitleyici : Hayır
AF aktüatörü : Halka USM¹
Filtre çapı (mm) : Filtre Yuvası
Maks. çap x uzunluk (mm) : 80 x 94
Ağırlık (g) : 645
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : Uyumlu değildir
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : Uyumlu değildir
Yumuşak kılıf : LP1016
Uzatıcılar EF1.4x II ve EF2x II : Uyumlu değildir