ENG

Ürünler » Canon EF 200mm f/2.8L II USM

Canon EF 200mm f/2.8L II USM

Profesyonel fotoğrafçılara yönelik, yüksek kaliteli, hızlı diyafram açıklığına sahip telefoto lens. EF 200 mm f/2,8L II USM, Canon`un profesyonel L serisi lens serisinin üyesidir. Mükemmel keskinlik ve görüntüleme performansı için halka tipi USM odaklama özelliğine ve iki UD elemanına sahiptir.

Bröşür Sürücüsü

 

Kompakt telefoto lens

İki UD (ultra düşük dağılmalı) cam elemanı arka odaklama teknolojisiyle birlikte EF 200 mm f/2,8L II USM`nin olağanüstü keskin görüntüler vermesini sağlar. Arka plan bulanıklığı kusursuz ve doğal görünür.

Büyük, f/2,8`lik diyafram açıklığı

Hızlı f/2,8 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimler için flaşa gerek bırakmayan inanılmaz bir hız sağlar. Geniş diyafram açıklığı ayrıca alan derinliği üzerinde kontrol sağlar.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Aksesuarlar

EF 200 mm f/2,8L USM lens ile birlikte bir lens siperliği ve yumuşak kılıf verilir.

L serisi kalitesi

L serisi, Canon`un özenle tasarlanan EF optiklerinin en iyisini temsil eden, en üst profesyonel lens grubudur. L serisi lensler, üstün performansla eşsiz kullanımı birleştirmektedir ve toz ve neme karşı dayanıklıdır.

Ultrasonik odaklama

Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

E-TTL II flaş ölçümü ile entegrasyon

Lens mesafe bilgisini uyumlu EOS fotoğraf makinesinin E-TTL II flaş sistemine ileterek optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlar.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 10°, 7°, 12°
Lens yapısı (eleman/grup) : 9/7
Grup yaprağı sayısı : 8
Minimum diyafram açıklığı : 32
En kısa odaklama mesafesi (m) : 1.5
Maksimum büyütme (x) : 0.16
AF aktüatörü : USM¹
Filtre çapı (mm) : 72
Maks. çap x uzunluk (mm) : 83,2 x 136,2
Ağırlık (g) : 765
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.23 - 0.06
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 0.32 - 0.14
Lens Kapağı : E-72U / E-72II
Lens siperliği : ET-83BII
Yumuşak kılıf : LP1222