ENG

Ürünler » Canon EF 20mm f/2.8 USM

Canon EF 20mm f/2.8 USM

Her senaryoda geniş açılı harika görüntüler sunan çok yönlü bir lens. Geniş görüş açısı ve genişletilmiş alan derinliğiyle EF 20 mm f/2,8 manzara, mimari veya röportaj çekimleri yapan fotoğrafçılar için harika bir seçenektir. Hemen hemen her yerde kullanılabilen bir lens.

Bröşür Sürücüsü

 

Dinamik geniş açı tasarımı

94˚ görüş alanı sunan EF 20 mm f/2,8 USM, insanın tüm görüş alanını ve çok daha fazlasını yakalayabilir. Manzara veya belgesel fotoğrafçıları için harika bir lens. Mimari veya iç mekan çekimleri sırasında doğal bir perspektif elde etmek için bozulmalar yüksek oranda giderilir.

Küresel olmayan elemanlar ve UD elemanları

Optimum görsel performans için lenste sferik sapmaları düzelten asferik elemanlar ve kromatik sapmaları ortadan kaldıran Süper UD (ultra düşük dağılmalı) elemanlar bulunur. Sonuçta, kadrajın her noktasında canlı, yüksek kontrastlı, bozulmamış ve kaliteli olan görüntüler elde edilir.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi ve yüksek kontrast sağlar. Ayrıca, dahili lens elemanları ve fotoğraf makinesinin dijital sensöründen yansıyabilecek ışığı emerek parlamayı ve gölgelenmeyi önler.

Hızlı maksimum diyafram açıklığı

f/2,8 maksimum diyafram açıklığı, tripod kullanımının uygun olmadığı durumlarda düşük ışıkta flaşsız elde çekim yapabilmenizi sağlar.

Ultrasonik odaklama

Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 84°, 62°, 94°
Lens yapısı (eleman/grup) : 11/9
Grup yaprağı sayısı : 5
Minimum diyafram açıklığı : 22
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0.25
Maksimum büyütme (x) : 0.14
AF aktüatörü : USM
Filtre çapı (mm) : 72
Maks. çap x uzunluk (mm) : 77.5 - 70.6
Ağırlık (g) : 405
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.72 - 0.60
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 0,67-0,53
Lens Kapağı : E-72U / E-72II
Lens siperliği : EW-75II
Yumuşak kılıf : LP1214