ENG

Ürünler » Canon EF 28mm f/1.8 USM

Canon EF 28mm f/1.8 USM

Düşük ışıkta çekim için klasik geniş açılı odak uzaklığı ve geniş maksimum diyafram açıklığı. EF 28 mm f/1,8 USM`nin tasarımı uygun fiyat ve optik performans arasında denge kurarken, hızlı f/1,8 maksimum diyafram açıklığı düşük ışıkta elde çekim yapabilmenizi sağlar.

Bröşür Sürücüsü

 

Hızlı ve geniş

Lensin geniş f/1,8 maksimum diyafram açıklığı, fotoğrafçıların farklı aydınlatma koşullarında hızlı enstantane hızları kullanabilmesini sağlar ve alan derinliğini kontrol ederek arka planı bulanıklaştırır. Asferik lens elemanı bozulmayı düzeltir ve görüntünün kadrajın her noktasında keskin olmasını sağlar.

APS-C boyutlu sensöre sahip EOS fotoğraf makinelerine takıldığında bir tam kareli fotoğraf makinesinin 45 mm lensine eşdeğer görüş alanı sunan EF 28 mm f/1,8 USM, ideal bir hızlı diyafram açıklığına sahip standart lenstir.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Ultrasonik odaklama

Halka tipi ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

E-TTL II flaş ölçümü ile entegrasyon

EF 28 mm f/1,8 USM mesafe bilgisini uyumlu EOS fotoğraf makinesinin E-TTL II flaş sistemine ileterek optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlar.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 65°, 46°, 75°
Lens yapısı (eleman/grup) : 10/9
Grup yaprağı sayısı : 7
Minimum diyafram açıklığı : 22
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0.25
Maksimum büyütme (x) : 0.18
AF aktüatörü : USM¹
Filtre çapı (mm) : 58
Maks. çap x uzunluk (mm) : 73,6 x 55,6
Ağırlık (g) : 310
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.61 - 0.43
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 1.13 - 0.96
Lens Kapağı : E-58U / E-58II
Lens siperliği : EW-63II
Sert muhafaza : LHP-C10
Yumuşak kılıf : ES-C9/LP814