ENG

Ürünler » Canon EF 50mm f/1.4 USM

Canon EF 50mm f/1.4 USM

Çok yönlülük ve görüntü kalitesinin mükemmel birleşimi. Kompakt, yüksek performanslı EF 50 mm f/1,4 USM standart lens, hızlı maksimum diyafram açıklığı ve hızlı odaklama sistemi sayesinde fotoğrafçılığın her alanında harika performans sunar.

Bröşür Sürücüsü

 

Çok yönlü, kompakt standart lens tasarımı

Gauss tipi optik sistem ve yüksek düzeyde ışık kırılması sağlayan iki lens elemanı, f/1,4 gibi açıklıkta bile her alandan fotoğrafçının canlı ve net görüntüler çekmesini sağlar. Lens, manzara ve seyahat sahnelerinin yanı sıra portre ve röportaj fotoğrafları çekmek için de idealdir.

Kusursuz arka plan bulanıklığı

Diyafram açıklığı hemen hemen dairesel olan diyafram, odak yapılmayan yerlere daha yumuşak ve eşit bir his kazandırır. Kusursuz bulanıklaştırılmış arka planın önündeki keskin nesneler ön plana çıkar.

Ultrasonik odaklama

Ultrasonik bir motor, son derece hızlı ve neredeyse sessiz bir şekilde otomatik odaklamaya geçer. Mükemmel bir şekilde bekleyen tork sayesinde, hedefi şaşmadan doğru bir şekilde odak noktasına ulaşılır. Ayrıca, tam zamanlı manuel kilitleme özelliği bulunur, böylece AF modundan çıkmadan odak ayarlanabilir.

Super Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Görüş açısı (yatay, dikey, diagnl) : 40°, 27°, 46°
Lens yapısı (eleman/grup) : 7/6
Grup yaprağı sayısı : 8
Minimum diyafram açıklığı : 22
En kısa odaklama mesafesi (m) : 0.45
Maksimum büyütme (x) : 0.15
AF aktüatörü : Mikro USM¹
Filtre çapı (mm) : 58
Maks. çap x uzunluk (mm) : 73,8 x 50,5
Ağırlık (g) : 290
Büyütme - Uzatma Tüpü EF12 II : 0.39 - 0.24
Büyütme - Uzatma Tüpü EF25 II : 0.68 - 0.53
Lens Kapağı : E-58U / E-58II
Lens siperliği : ES-71 II
Yumuşak kılıf : ES-C9/LP1014