ENG

Ürünler » Canon XL2

Canon XL2

Tam yaratıcı kontrol ile yayın kalitesi 3x 1/3” 800k progressive scan (aşamalı tarama) CCD`leri ve tüm görüntü ayarlarının manuel kontrol edilebilmesi özelliğiyle XL2 esnek, yayın kalitesinde miniDV`de gelinen son noktadır.

Bröşür Sürücüsü

 

Profesyonellerin tercihi

3x 1/3” 800k aşamalı tarama CCD`leri, yayın kalitesi ile XL2 çok yönlü, hafif düzey profesyonel dijital video standartlarını değiştiren, Canon yelpazesinin en üst modelidir. Sınıfında bir devrim yaratan XL2, beklentileri yüksek seviyelerdeki profesyonel video grafikerlerin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm ince ayarlara izin vererek, çok sayıda değişken üzerinde tam manuel kontrol olanağı sağlar.

16:9 (960 x 576 etkin piksel) ve 4:3 (720 x 576 etkin piksel) formatlarının ikisi de desteklenir. 3.nesil sinyal işleme LSI`sı, yüksek hassasiyet ve düşük lekelenme ile üstün Sinyal/Gürültü oranı performansı sağlar.

Denetim

İki özel tuş, 8 menü fonksiyonu içinden seçilen herhangi bir manuel ayarı anında geri çağırır. Sık kullanılan ayarlar üç özel ön ayara kaydedilebilir. R Kazancı, G Kazancı ve B Kazancı üzerinde bağımsız kontrol sağlanmıştır. Beyaz ayarı, gerçek beyaza veya manuel olarak ayarlanabilir.

Her ortama uygun

Optik Görüntü Sabitleme (OIS) istenmeyen kamera sarsılmalarını görüntü sensöre ulaşmadan önce ortadan kaldırır. SuperRange OIS, sensör tarafından alınan görüntüyü inceleyip düşük frekanslı hareketleri bastırarak IS`yi artırır.

Sinema hissi

25p kayıt ve özel Cine Look modu ile sinema filmi benzeri doku, ton ve ifade artık standarttır. Gama eğimi kontrolleri arasında beyaz kırpmayı dizginleyen Diz ayarları bulunur ve Siyah kontrolleri parlaklığın düşük olduğu alanlarında ayrıntıları öne çıkarır veya bastırır. Renk matrisi Video ve Sinema`dan seçilebilirken, D Ayrıntısı dikey yönde esnek çözünürlük sağlar. Cilt Ayrıntısı daha yumuşak, daha sıcak deri tonları için faz ve kroma üzerinde kontrol sağlar. Ana RBG, Ayar seviyesi, Master pedestal, Kazanç, Coring, Netlik, Gürültü Azaltma, Renk Kazancı ve Renk Tonu üzerinde manuel kontrol imkanı sağlanmıştır.

Lens

20x zoom lensteki flüorit ve küresel olmayan elemanlar, kromatik ve küresel sapmaları yok ederler. Dairesel iris size nefis arka plan bulanıklığı verirken, yerleşik doğal yoğunluk (ND) filtreleri irisin sert ışık koşulları altında bile tam olarak açılmasını sağlar. XL montaj sistemi, tüm XL video lensleri ile uyumludur ve isteğe bağlı bir adaptörle 60`dan fazla Canon EF lensi ile uyumlu hale gelir.

Senkronize

Kayıt Çalıştırma, Serbest Çalıştırma SMPTE zaman kodlarının her ikisi de desteklenmektedir.İki adet yerleşik hayalet güç kaynaklı jaka ve monitör çıkışı için bir adet BNC jakına sahiptir. IEEE1394 bağlantısı doğrudan sabit diske kayıt imkanı sağlar.